Impotencja alkoholowa – czym jest?

Impotencja alkoholowa – czym jest?

Dysfunkcją seksualna objawiająca się głównie brakiem erekcji oraz ejakulacji mimo podniecenia seksualnego mężczyzny.

Nadmierne ilości spożywanego alkoholu negatywnie wpływają na poziom cukru we krwi co znacząco obniża kondycję seksualną (impotencja alkoholowa). Problemy początkowo pojawiają się gdy zostanie wypita zbyt duża ilość alkoholu, następnie niemożność erekcji czy wytrysku występuje nawet w stanie trzeźwości. Alkohol negatywnie wpływa na układ hormonalny, naczyniowy, powoduje zmiany zanikowe w jądrach oraz zmiany w wątrobie, co prowadzi do impotencji seksualnej.

Alkohol a potencja

Niewielka ilość spożytego alkoholu powoduje napływ krwi i rozszerzenie się tętnic co czyni członek twardym i gotowym do działania. Jednakże większe ilości zakłócają odbieranie bodźców zewnętrznych przez organizm, przez co stymulacja seksualna jest niewystarczająca do utrzymania wzwodu. impotencja alkoholowa, mężczyźni, którzy spożywają zbyt często duże ilości alkoholu potrzebują znacznie więcej czasu aby wprowadzić się w stan gotowości. Rozregulowane ciśnienie tętnicze potrzebne do utrzymania wzwodu oraz zaburzone procesy myślowe zmniejszają ochotę na współżycie.

Piwo a potencja

Słabszy alkohol w niewielkich ilościach może podnieść poczucie własnej wartości, zwiększyć libido oraz wpłynąć pozytywnie na doznania ze współżycia, niestety, częste picie wpływa odbija się negatywnie na męskim potencjale seksualnym. Zawarte w chmielu fitoestrogeny, mają działanie podobne do żeńskiego hormonu-estrogenu,
wywołując u panów negatywne konsekwencje:
-Zmniejszona produkcja testosteronu,
-Cellulit,
-Ginekomastia,
-Łysienie,
-Utrata mięśni oraz przyrost tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i pośladków.

Impotencja alkoholowa – przyczyny

Alkohol przez swój negatywny wpływ nie powoduje bezpośrednio problemów z erekcją; siejąc spustoszenie w całym organizmie działa m.in. na wątrobę czy trzustkę.
Rozwijają się w ten sposób choroby takie jak:
-Marskość wątroby,
-Alkoholowe zapalenie wątroby,
-Alkoholowe stłuszczenie wątroby,
Wątroba odgrywa istotną rolę w metabolizmie testosteronu, który odpowiada za popęd seksualny i potencję. Impotencja seksualna oraz zanik ochoty na intymne zbliżenia są częstym wynikiem właśnie niewydolności wątroby.

 

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *